Člen : Přihlášení |Registrace |Nahrát znalosti
Vyhledávání
Satelitní televize [Změna ]
Satelitní televize je služba, která poskytuje divákům televizní programování tím, že je vysílá z komunikační družice, která obíhá Zemi přímo do místa, kde se divák nachází. Signály jsou přijímány prostřednictvím venkovní parabolické antény, která se běžně označuje jako satelitní anténa a nízkošumový snímač dolů.
Satelitní přijímač poté dekóduje požadovaný televizní program pro sledování na televizoru. Přijímači mohou být externí set-top boxy nebo vestavěný televizní tuner. Satelitní televize poskytuje širokou škálu kanálů a služeb. Je to obvykle jediná televize dostupná v mnoha vzdálených zeměpisných oblastech bez pozemní televize nebo kabelové televize.
Moderní systémové signály jsou předávány z družicové komunikace na kmitočtech Ku pásma (12-18 GHz) vyžadující pouze malou misku menší než jeden metr v průměru. První satelitní televizní systémy byly zastaralým typem, nyní známým jako televizní příjem. Tyto systémy dostávaly slabší analogové signály vysílané v pásmu C (4-8 GHz) z družic typu FSS, což vyžadovalo použití velkých dvoumetrových nádob. V důsledku toho byly tyto systémy přezdívaly systémy "velké misky" a byly dražší a méně populární.
Včasné systémy používaly analogové signály, ale moderní používají digitální signály, které umožňují přenos moderního televizního televizního vysílání s vysokým rozlišením díky výrazně lepší spektrální účinnosti digitálního vysílání.
Pro tyto dva typy jsou vyžadovány různé přijímače. Některé vysílání a kanály jsou nešifrované, a proto mohou být volně vysílány nebo zdarma, zatímco řada dalších kanálů je přenášena šifrováním (placená televize), což vyžaduje, aby si divák přihlásil a zaplatil měsíční poplatek za programování.
[Pozemní televize]
1.Technika
1.1.Výpadek slunce
2.Použití
2.1.Přímé vysílání přes satelit
2.2.Televizor přijímá pouze
3.Dějiny
3.1.Raná historie
3.2.Počátek odvětví satelitní televize, 1976-1980
3.3.TVRO / C-pásmo družice, 1980-1986
3.4.Do 90. let
[Přidat Více Obsah ]


Copyright @2018 Lxjkh