Člen : Přihlášení |Registrace |Nahrát znalosti
Vyhledávání
Mistrovství světa v rallye [Změna ]
Mistrovství světa v rallye (WRC) je sériovou rally organizovanou FIA, která vyvrcholí šampiónem řidiče a výrobcem. Mistrovství světa šampionů a světový šampionát výrobce jsou samostatné šampionáty, ale založené na stejném bodovém systému. Série v současné době sestává ze 13 třídenních událostí řízených na površích od štěrku a asfaltu ke sněhu a ledu. Každá rally je rozdělena na 15-25 rychlostních zkoušek, které jsou prováděny proti hodinám na uzavřených cestách.
WRC byla vytvořena ze známých a populárních mezinárodních shromáždění, z nichž většina byla dříve součástí mistrovství Evropy v rally nebo mezinárodního mistrovství výrobců a série byla poprvé napadána v roce 1973. Světové rally auto je aktuální specifikace vozu v sérii. To se vyvinulo z vozů skupiny A, které nahradily zakázané supercars skupiny B. World Rally Cars jsou postaveny na výrobě čtyřlitrových vozů o objemu 1,6 litru, ale jsou vybaveny turbodmychadlem, systémem proti přetížení, pohonem čtyř kol, sekvenčními převodovkami, aerodynamickými částmi a dalšími vylepšeními, čímž cena vozu WRC dosahuje přibližně 1 milion USD (700 000 EUR / 500 000 EUR).
WRC má tři mistrovství v podpoře, mistrovství světa juniorských rallyů (JWRC, dříve WRC Academy), mistrovství světa v rallye 2 (WRC 2, dříve Super 2000 mistrovství světa v rally) a mistrovství světa v rallye 3 (dříve WRC 3 Mistrovství světa výroby rally), které jsou napadeny na stejných událostech a etapách jako WRC, ale s různými předpisy. Výrobní vůz, super 2000 a juniští závodníci závodí po etapách po závodech WRC.
[Mezinárodní][Spojené království]
1.Dějiny
1.1.Brzy
1.2.Skupina B
1.3.Skupina éry
1.4.World Rally Car era
2.Struktura
2.1.Výkonové stupně
2.2.Rally 2
3.Automobily
4.Týmy a řidiči
5.Shromáždění
6.Krytí
6.1.televize
6.2.Rádio
6.3.Streamování na internetu
7.Mistři
8.Vývoj kalendáře
9.Ostatní třídy
10.Videohry
[Přidat Více Obsah ]


Copyright @2018 Lxjkh