Liige : Kasutajanimi |Registreerimine |Laadi teadmisi
Otsing
Belgia Leopold II [Modifikatsioon ]
Leopold II (9. aprill 1835 - 17. detsember 1909) valitses neljandaks Belgia kuningaks 1865.-1909. Aastal ning sai tuntuks sellest, et Kongo vabariigi asutamine ja jõhkra ekspluateerimine on eraõiguslikuks ettevõtmiseks.
Sündinud Brüsselis kui teise (kuid vanim) ellujäänud poeg Leopold I ja Louise Orléans, sai ta oma isa Belgradi aujärjeks 1865. aastal ja valitses nelikümmend aastat kuni oma surmani - Belgia monarhi pikim valitsemine. Ta suri ilma üleelanud meessoost küsimata ja praegune Belgia kuningas laskub tema vennast ja järeltulijalt Albert I.
Leopold sai Kongo vabariigi asutaja ja ainsaks omanikuks, iseseisvaks projektiks. Ta kasutas uurija Henry Morton Stanley'd, et aidata tal nõuda Kongo, tänapäeva Kongo Demokraatlikust Vabariigist. 1884-1885. Aasta Berliini konverentsil lubasid Euroopa koloniaalased rahvad oma nõude Kongo vabariigi kohustusega parandada põliselanike elusid. Algusest peale aga Leopold ignoreeris neid tingimusi sisuliselt. Ta jooksis Kongo, kasutades selleks palgasõdurit Force Publique oma isikliku rikastamise eesmärgil. Sellel perioodil kasutas Belgias avaliku ja erasektori ehitusprojektide jaoks suurt raha selle kasutamise eest. Ta annetas erahoone riigile enne oma surma, et kaitsta neid Belgiasse.
Leopold eraldas Congo jaoks varanduse - esialgu koorik elevandiluust - ja pärast kummiliini hinnatõusu 1890. aastatel põliselanike sunniviisiline töö, et nad saaksid koristada ja töödelda kummi. Tema režiimi ajal suri miljonid kongo elanikud: tänapäevased hinnangud ulatuvad miljonist 15 miljonini, kusjuures konsensus kasvab umbes 10 miljoni võrra. Nende surmajuhtumite kaudu aitas märkimisväärselt kaasa inimõiguste rikkumine tema režiimis. Surmajuhtumite ja kuritarvituste aruanne põhjustas 20. sajandi alguses suurt rahvusvahelist skandaalit ja Belgia valitsus sundis Leopoldit lõppkokkuvõttes 1908. aastal Belgia tsiviilhaldusele loobuma koloonia kontrollist.
[Hollandi keel][Prantsuse keel][Elevandiluu]
1.Varajane elu
2.Abielu ja perekond
3.Varajane poliitiline karjäär
4.Riigisisene valitsemine
4.1.Ehitaja kuningas
4.2.Katsetatud mõrv
5.Kongo vabariik
5.1.Kongo vabariigi saamine
5.1.1.Lado Enclave
5.2.Kasutamine, julmused ja surmajuhtumid
5.3.Kongo juhtkonna kriitika
5.4.Kongo loobumine
6.Surm ja pärand
7.Perekond
8.Pealkirjad, stiilid, relvad ja auhinnad
8.1.Pealkirjad ja stiilid
8.2.Autasud
8.2.1.Rahvuslik
8.2.2.Välismaalane
8.3.Relvad
9.Sugupõlved
10.Galerii
[Täiendava Rohkem Sisu ]


Autoriõigus @2018 Lxjkh