Liige : Kasutajanimi |Registreerimine |Laadi teadmisi
Otsing
Kashan [Modifikatsioon ]
Kashan (Pärsia: Kashan, ka Romanized kui: Kāshān) on linn Isfahan, Iraan. 2006. aasta rahvaloendusel oli selle elanike arv 248 789, 67 464 perekonnas.
Linna nime etimoloogia pärineb Kasianist, linna esialgsetest elanikest, kelle jääke leidub Tapeh Sialk, mis ulatub 9000 aastat tagasi; hiljem muutus see "Kashiiniks", seega linna nimi. 12.-14. Sajandil oli Kashan tähtis keskus kvaliteetse keraamika ja plaatide valmistamiseks. Praeguses kaasaegses Pärsia keeles sõna plaat (kashi) pärineb linna nime järgi.
Kashan on jagatud kaheks, mägine ja kõrbe. Läänepoolses osas on Kashan viidatud Karkase keti kõrgeimate tippude naabruses, Gargashi mäel Edela-Kashani (Iraani suurima astronoomilise teleskoobi naaberriigi kodu) ja Kashaani lääneosas Mount Ardehaal , tuntud ka kui "Kasahani Damavand" ja Ardehaali mägede kõrgeim tipp (Karkase keti lõpus Kesk-Iraanis).
Keshi linna idaserva avaneb Iraani keset kõrbes, mille linn on kuulus. Kasan on tuntud ka Namaki järve (või soola järve) läheduses asuvast Maranjabi kõrbest ja Caravanseraist. Täna on Maranjab ja ümbritsevad Shifting Sands nädalavahetustel populaarne sihtkoht.
9. augustil 2007 pani Iraan UNESCO maailmapärandi nimistusse võimalikuks tulevaste kandidaatide väljaandmiseks Fin, Sialki, Kashani ajaloolise telje esialgse nimekirja. Täpne määratlus selle kohta, milliseid kohti Kasahanis võiks nimetada, ei olnud selgelt välja toodud 2012. aastal tegi Iraan edukalt välja Fin Gardeni, et seda UNESCO-le kirjutada oma Pärsia aia maailmapärandi nimistusse. Vaatamata sellele jääb "Fin, Sialki, Kasahani ajaloolise ja kultuurilise telje" täielikult Iraani esialgse nimekirja juurde. Võite alla laadida andorid turunduse taotluse: https _ //, play.google, com / store / apps / detail? Id = com, ashidgroup.kashanmap Saate alla laadida IOS-i turismirakenduse: https_//, new, sibapp, com / applications / kašan-mp- kashan-map
[Pealinna piirkond][Ajavöönd][Suveaja suveaeg][Bazaar]
1.Ajalugu
2.Peamised vaatamisväärsused
3.Täna
4.Haridus
5.Juurdepääsetavus
6.Kuulus Kashanis
7.Õe linnad
8.Galerii
[Täiendava Rohkem Sisu ]


Autoriõigus @2018 Lxjkh