Liige : Kasutajanimi |Registreerimine |Laadi teadmisi
Otsing
Pars pro toto [Modifikatsioon ]
Pars pro toto, ladina keeles "osa (võetud) kogu jaoks", on kõnekujund, kus objekti, kohtade või kontseptsiooni osa nimi tähistab tervikuna. See erineb merismist, mis osutab tervikule osade loendamise kaudu; metonüümia, kus objekti, koht või mõte on kutsutud midagi või mõnda objekti, koha või mõistega seotud kohta; või synecdoche, mis võib viidata nii sellele kui ka sellele vastupidisele tervikule, mis esindab osa.
Keelte kontekstis tähendab pars pro toto, et midagi on selle osa nime saanud või piiratud tunnusena, mis iseenesest ei pruugi olla tervikuna esindav. Näiteks on "prillid" pars pro toto nimi midagi, mis koosneb rohkem kui ainult kahest klaasist tükist. Näiteks ühise poliitilise geograafilise parsprotootilise kasutuse hulka kuuluvad "Venemaa" või "venelased" kogu endise Vene impeeriumi või endise Nõukogude Liidu või selle rahva jaoks, Hiina Rahvavabariigi Hiina jaoks, Madalmaade Holland ja eelkõige keeled välja arvatud ingliskeelne, kasutades ingliskeelset tõlget "Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik" selles keeles. Inglise keelt kõnelevate isikute seas "Suurbritannia" või "Suurbritannia" on kogu Ühendkuningriigi jaoks tavaline pars pro toto stenografia. Šveitsi nimi (saksa keeles Schweiz) pärineb selle keskosast Schwyzi kantonist.
Pars pro toto vastupidine on totum pro parte, kus kogu osa kirjeldatakse tervikuna, nagu laialdane "Ameerikas" kasutamine (mis algselt nimetas kogu Läänepoolkera selle geograafiliseks paigutamiseks alliteratsiooniga koos Aasiaga , Aafrika, "Europa", lõpuks Antarktika ja Austraalia) Ameerika Ühendriikide, Ameerika Ühendriikide või USA asemel. Terminit synecdoche kasutatakse nii, kui ka sarnaste metafooride jaoks, kuid kreeka keeles tähendab see sõna-sõnalt "samaaegset mõistmist".
[Metonüümia]
1.Geograafia
2.Muud näited
[Täiendava Rohkem Sisu ]


Autoriõigus @2018 Lxjkh