Tag : Bejelentkezés |Bejegyzés |Feltöltés ismeretek
Keresés
2015 Atlétikai Világbajnokság [Módosítás ]
Az IAAF világbajnokság tizenötödik kiadása Pekingben, Kínaben, augusztus 22-30-án tartott. 43 ország nyert érmeket, közülük 144-et kapott. Kenya először érte el az éremtáblát, 7 arany, 6 ezüst és 3 bronzéremmel. Az Egyesült Államok 18 érmet, hat aranyat, hat ezüstöt és hat bronzot nyert, ami a legmagasabb volt. A fogadó nemzet Kína, a 11. helyen végzett az érmek asztalán, míg Oroszország kilencedik helyezést ért el.
205 IAAF tagországok és területek vettek részt, kettőnél tovább, mint 2013-ban, új IAAF taggal, Koszovóval, amely debütált. Dél-Szudán is részt vett az első alkalommal, de egyetlen sportolója nem mutatkozott be Pekingben.
Eritrea nyerte első világbajnoki címét ezen a bajnokságon, Ghirmay Ghebreslassie pedig megnyerte a férfi maratont.
A rendezvény volt a legnagyobb sportesemény, amelyet a 2008-as nyári olimpia óta a pekingi nemzeti stadionban ("madárfészek") rendeznek.
1.Licitálási folyamat
2.Helyszín
3.Minősítő szabványok