Tag : Bejelentkezés |Bejegyzés |Feltöltés ismeretek
Keresés
Grand Slam: tenisz [Módosítás ]
A Grand Slam versenyek, amelyeket nagy kiadóknak is neveznek, a négy legfontosabb éves teniszesemény. A legmagasabb pontszámot, a nyereményt, a közönség és a média figyelmét, a legnagyobb erőt és méretű területet, valamint a férfiak "legjobbjainak" nagyobb számát kínálják. A Grand Slam útvonalat január közepén tartják az ausztrál Openen, a francia nyílt májusban és júniusban, Wimbledonban júliusban és az US Open-ben augusztusban és szeptemberben. Minden versenyen két hétig játszanak. Az ausztrál és az Egyesült Államok bajnokságai a kemény pálya, a francia agyag és a wimbledoni versenyeken játszottak. A Wimbledon a legrégebbi, 1877-ben alapították, majd 1881-ben az Egyesült Államok, 1891-ben a francia és az ausztrál 1905-ben. Mindazonáltal ezek közül négyen csak Wimbledon 1924-25 előtt volt jelentős, amikor mind a négyet Grand Slam versenyeken. A Grand Slam versenyek leugrása - különösen az ausztrál Open, a távoli fekvés, a kellemetlen dátumok (karácsony és újév napja) és az alacsony nyeremények miatt - nem volt szokatlan 1982 előtt, ami a Grand Slam címek számának kezdete volt.
A Grand Slam versenyeket nem az ATP (Tennis Professionals Association) vagy a Women's Tennis Association (WTA) működtetik, amelyek hivatalosan 1972-ben és 1973-ban alakultak, bár az ATP és a WTA a játékos teljesítményét Jelentősebb.
A Grand Slam minősítés nélkül, és eredetileg a négy fő bajnokság megnyerésének eredményét jelenti egy naptári évben az öt esemény egyikében: a férfiak és a női egyének; férfiak, nők és vegyes párosok. A párosnál egy csapat végezhet egy Grand Slam-ot, vagy egy játékos különböző partnerekkel érheti el.
A négy nagybúcsú nyereménye az egymást követő versenyeken, de nem ugyanabban az évben nem Naptári Év Grand Slam néven ismert, miközben a karrier során bármelyik futamot bármelyik futamban nyerte el, karrier Grand Slam néven ismert. A nyári olimpiai aranyérmes nyereményt a négy nagydíj mellett egy naptári évben "Golden Grand Slam" néven, vagy inkább az "Arany Slam" néven ismerik. Emellett a "Super Slam" néven is ismert az év végi bajnokság (az ATP döntője a férfiak és a páros versenyek számára, valamint a WTA döntője mindkét női sportág számára). Együtt, mind a három fő (mindegyik, a páros és a vegyes páros) mind a négy főorvosát a Grand Slam címek "boxos készletének" nevezik. Egyetlen naptári évben sem a férfi, sem a női játékos nem nyert minden tizenkét eseményt, noha egy "karrierdobozban" három női játékos jutott el.