Biedrs : Logins |Reģistrācija |Upload zināšanas
Meklēšana
Vimbldona, Londona [Modifikācija ]
Wimbledon / wɪmbəldən / ir Londonas dienvidrietumu rajons, Anglija, 11 jūdžu (11,4 km) dienvidrietumos no Londonas centra pie Charing Cross, Londonas Mertonas rajonā, uz dienvidiem no Wandsworth, uz ziemeļrietumiem no New Malden, uz ziemeļrietumiem no Mitcham , uz rietumiem no Streatham un uz ziemeļiem no Suttones. 2011. gadā Wimbledonas iedzīvotāju skaits bija 68 187, tai skaitā Abbey, Dundonald, Hillside, Trinity, Village, Raynes Park un Wimbledon Park vēlēšanu apgabali.
Tajā atrodas Wimbledon tenisa čempionāts un New Wimbledon Theatre, un tajā atrodas Wimbledon Common, kas ir viena no lielākajām Londonas kopējā zemes platībām. Dzīvojamā un mazumtirdzniecības platība ir sadalīta divās sadaļās, kas pazīstamas kā "ciems" un "pilsēta", un High Street ir sākotnējā viduslaiku ciemata atjaunošana, un "pilsēta", kas pēc dzelzceļa būvniecības sākuma pakāpeniski attīstījās stacija 1838. gadā.
Vimbledona ir apdzīvota kopš vismaz dzelzs laikmeta, kad tiek uzskatīts, ka ir izveidots Wimbledon Common cietoksnis. 1087. gadā, kad tika sastādīta Domesday grāmata, Wimbledon bija daļa no Mortlake muižas. Vimbldonas muižas īpašumi vēsturē vairākkārt mainījās starp dažādām bagātīgām ģimenēm, un šī teritorija piesaistīja arī citas bagātīgās ģimenes, kuras uzbūvējušas lielas mājas, piemēram, Eagle House, Wimbledon Manor House un Warren House. Ciemats attīstījās kopā ar stabilu lauku iedzīvotāju, kas pastāvēja vienlaikus ar muižnieku un turīgākajiem tirgotājiem no pilsētas. 18. gadsimtā suņu un lapsu sabiedriskā māja kļuva par pieturām stažieriem no Londonas uz Portsmāmu, pēc tam 1838. gadā Londona un Dienvidrietumu dzelzceļš (L & SWR) atvēra staciju uz dienvidaustrumiem no ciema Vimbldonas kalna dibenā . Stacijas atrašanās vieta novirzījusi pilsētas turpmāko izaugsmi tuvāk sākotnējam ciemata centram.
Vimbldonas pašvaldība bija lielāka par tās vēsturiskajām robežām, bet joprojām bija Surrey grāfistē; tā tika absorbēta Mertonas Londonas apgabalā kā Greater Londonas izveides daļa 1965. gadā. Kopš 2005. gada Westminsteres ziemeļu un rietumu daļa ir pārstāvēta Konservatīvo partijas Stephen Hammond. Borough austrumu un dienvidu daļu pārstāv Siobhains McDonagh, darba MP.
Tā ir izveidojusi mazākumtautību grupas; Starp pazīstamākajiem ir britu aziāti (tostarp britu šrilanki), britu gana, poļu un īru iedzīvotāji.
Vimbldona, neliela lauksaimniecības zeme Jaunzēlandē, tika nosaukta pēc šī apgabala 1880. gadā pēc tam, kad vietējais iedzīvotājs no liela attāluma nošāva vērsi. Skatītāji to uzskatīja par cīņu par šaušanas šaušanas čempionātiem, kas tajā laikā bija Vimbledonā.
[Anglijas reģioni][Apvienotās Karalistes valstis][Pasta pilsēta][Londonas pasta nodaļa][Tālruņa numuri Apvienotajā Karalistē][Ģeogrāfiskās koordinātes sistēma][Kopējā zeme][Dzelzs laikmets][Konservatīvā partija: Lielbritānija]
1.Vēsture
1.1.Agrīna vēsture
1.2.17. gs
1.3.19. gadsimta attīstība
1.4.Mūsdienu vēsture
2.Ģeogrāfija
3.Demogrāfija
4.Valdīšana
5.Ekonomika
6.Tenisa čempionāts
8.Jaunais Vimbldonas teātris
9.Polkas bērnu teātris
10.Transports
11.Literatūra
12.Ievērojami iedzīvotāji
13.Ērtības
13.1.Galvenās publiskās telpas
13.2.Muzeji
13.3.Skolas
13.4.Dievkalpojuma vietas
[Augšupielādēt Vairāk Saturs ]


Autortiesības @2018 Lxjkh