Biedrs : Logins |Reģistrācija |Upload zināšanas
Meklēšana
Eamons Grennans [Modifikācija ]
Eamons Grennans (dzimis 1941. gadā) ir Īrijas dzejnieks, dzimis Dublinā. Viņš ir dzīvojis Amerikas Savienotajās Valstīs, izņemot īsus periodus, kopš 1964. gada. Viņš bija Dexter M. Ferry Jr., angļu valodas profesors Vassar koledžā līdz viņa aiziešanai pensijā 2004. gadā.
Lai arī viņa dzejā ir skaidras īru saknes, Grenānam ir starptautiska literārās tradīcijas izpratne. Viņš ir minējis kā ietekmējošus amerikāņu dzejniekus, tostarp Robertu Frostu un Elizabetes Bishopu (pati par starptautisku dzejnieku, kas saista ASV, Kanādu un Brazīliju). Papildus dzejas rakstīšanai viņš ir pārtulkojis Giacomo Leopardi un kopā ar savu sievu, Vassara klasicistiem Rachel Kitzinger-Sophocles's Eidipus pie Colonus.
Grennane mācījās Dublina universitātes koledžā, kur viņš tikās ar dzejniekiem Dereku Mahonu un Eavanu Bolandu un Harvardas universitāti, un sāka mācīt Vassarā 1974. gadā. Viņš atgriezās Īrijā diezgan īsi, vispirms 1977. gadā, vēlāk 1981. gadā, un sāka rakstīt dzeju tur Viņa pirmā grāmata, Wildly for Days, tika izdota 1983. gadā. Gēles dzeja kļuva par nozīmīgu ietekmi, it īpaši, viņš teica, par viņa dzejoļu skaņu. Tajā pašā laikā viņš ir ieinteresēts teikumā kā dzejas vienībā, kā arī prozas vienībā. Intervijā Timothy Cahill Grennan sacīja:

Man tā ir zobu sāpes kvalitāte, sāpju veids - mērķis panākt, ka teiktais ir pilns, ka nav pazaudējis, nav apstājies, kamēr tam vēl ir elastība.

Grennana karjera ir bijusi ilga, produktīva un atšķirta, un viņš ir nopelnījis no pārējiem dzejniekiem reputāciju liriskās prasmes un psiholoģiskās intensitātes dēļ. Bijušais ASV dzejnieces laureāts Billy Kolinss teica par Grennānu:
Daži dzejnieki ir tikpat dāsni kā Eamons Grennans, kas ir ļoti priecājies par viņa dzejoli, un vēl mazāk viņi ir tik uzmanīgi, ka pasaules brīnumi. Lai to izlasītu, jāuzvedas pastaigā pa dabisko āboliņa un kriketa pasauli un, galvenais, gaismu, un, saskaroties ar atklātu sirdi, ir sarežģītība būt cilvēcīgai.

1998. gadā viņš saņēma PEN balvu par dzejas tulkojumu tulkojumā. Grennan tika iecelts par 2008. gada dzejas prēmijas balvu par viņa kolekciju "Ārpus elpas".
[Harvardas Universitāte][Dzeja][Robert Frost][Elizabete Bīskaps][Kanādas literatūra][Oedipus Kolonā][ASV dzejnieka laureāts][PEN balva par dzeju tulkošanā]
1.Darbi
1.1.Atsevišķi dzejoļi
[Augšupielādēt Vairāk Saturs ]


Autortiesības @2018 Lxjkh