Członek : Login |Rejestracja |Prześlij wiedzy
Szukaj
2006 Finał Ligi Mistrzów UEFA [Modyfikacja ]
Finał Ligi Mistrzów UEFA 2006 roku był meczem drużynowym Barcelony z Arsenalem Anglii na Stade de France w Saint-Denis, Paryż, Francja, w środę, 17 maja 2006. Był to ostatni mecz sezonu 2005-06. sezon rozgrywek pucharowych w pierwszej lidze Europy, Liga Mistrzów UEFA. Barcelona pojawiła się w piątym finale, wygrywając konkurs raz w 1992 roku i przegrała pozostałe trzy finały. Arsenal pojawił się w finale po raz pierwszy i tym samym stał się pierwszym klubem z Londynu, który wystąpił w finale.
Każdy klub musiał przejść przez fazę grupową i rundę nokautową, aby dojść do finału, grając w sumie 12 meczów. Barcelona wygrała swoją grupę i awansowała do finału, pokonując odpowiednio Chelsea, Benfikę i Milan. Arsenal wygrał swoją grupę, aby awansować do fazy pucharowej, i nie stracił gola przeciwko Realowi, Juventusowi i Villarrealowi.
Tłum 79.500 obserwował jak Jens Lehmann został wysłany na początku gry. Pomimo tego niepowodzenia, Arsenal przejął prowadzenie przez Sol Campbell pod koniec pierwszej połowy. Mecz zakończył się 61. minutowym wprowadzeniem Henrika Larssona, który zastąpił Barcelonę. Larsson dostarczył dwie asysty, po jednej dla Samuela Eto'o i Juliano Bellettiego. Zwycięstwo 2-1 było drugim triumfem Barcelony w rywalizacji 14 lat po zdobyciu Pucharu Europy w 1992 roku.