Üye : Giriş |Kayıt |Yükleme bilgisi
Arama
En İyi Yabancı Film için Akademi Ödülü [Değişiklik ]
En İyi Yabancı Film için Akademi Ödülü, ABD merkezli Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (AMPAS) tarafından her yıl verilen Akademi Ödüllerinden biridir. Amerika Birleşik Devletleri dışında üretilen ve ağırlıklı olarak İngilizce olmayan bir diyalog parçası olan bir uzun metrajlı sinema filmine verilir.
16 Mayıs 1929'da ilk Akademi Ödülleri töreni yapıldığı zaman, 1927 / 28'de çıkan filmleri onurlandırmak için, yabancı dil filmleri için ayrı bir kategori yoktu. 1947-1955 yılları arasında Akademi, Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımlanan en iyi yabancı filmlere Özel / Onur Ödülü verdi. Ancak bu ödüller düzenli olarak dağıtılmadı (1953'te verilen bir ödül verilmedi) ve hiçbir aday olmadığı için değil, her yıl sadece bir kazanan film oldu. 1956 (29'uncu) Akademi Ödülleri için, İngilizce olmayan filmlerde En İyi Yabancı Film Ödülü olarak bilinen Merit'in rekabetçi bir Akademi Ödülü oluşturuldu ve o zamandan beri her yıl verildi.
Diğer Akademi Ödüllerinin aksine, En İyi Yabancı Film Ödülü belirli bir kişiye sunulmamaktadır. Kazanan filmin direktörü tarafından kabul edilir, ancak bir bütün olarak gönderen ülke için bir ödül olarak kabul edilir. Yıllar boyunca, En İyi Yabancı Film Ödülü ve öncülleri neredeyse Avrupalı ​​filmlere verildi: 1947'den beri Akademi tarafından yabancı dil filmlerine dağıtılan altmış sekiz Ödül, elli altı Avrupa filmlerine gitti. Asya filmlerine beş, üç Afrika filmine ve üçü de Amerika filmlerine üç film. İtalyan sinemacı Federico Fellini, yaşamı boyunca dört En İyi Yabancı Film Akademisi Ödülü kazanan sinema filmini yönetti. 2015'ten beri eşsiz bir rekor (Özel Ödüller hesaba katılırsa, Fellini'nin plak şirketi kendi ülkesi Vittorio De Sica tarafından bağlanır). En çok ödüllendirilen yabancı ülke, 14 ödül, 3 Özel Ödül ve 31 aday ile İtalya olurken, Fransa en fazla adayın bulunduğu yabancı ülkedir (12 kazanç için 39). İsrail bir ödül kazanmadan en fazla sayıda adayı (10) olan Portekiz iken, Portekiz aday gösterilmeksizin en fazla sayıda başvuruya sahip (30).
[Akademi Onur Ödülü][İtalyanlar]
1.Tarihçe
2.Uygunluk
3.Gönderme ve aday olma süreci
4.alıcı
5.Eleştiriler ve tartışmalar
6.Millet tarafından ödüller
[Yükle Daha fazla Içindekiler ]


Telif hakkı @2018 Lxjkh