Üye : Giriş |Kayıt |Yükleme bilgisi
Arama
Dördüncü İnsan: 1983 filmi
1.Arsa
2.Temalar
3.Resepsiyon [Değişiklik ]
Film, Hollanda'da saygın bir gişe hasılatıydı ve önceki filmlerinin milyonlarca ziyaretçisine kıyasla 274.699 kabul, mütevazi bir rakam elde etti. Film, Amerika Birleşik Devletleri'nde daha büyük bir başarıya imza attı. Şu anda Rotten Domates üzerinde% 100 "taze" derecesi ve onun en yüksek oy alan filmi.
2010 yılında Empire dergilerinde "Dünya Sinemasının En İyi 100 Filmi" listesinde 93. sırada yer aldı.
Seattle Times, övgüye değer bir eleştiride, filmin “kendinden emin ve ustaca yapılmış” ve “erotik olarak yüklü (ve grafik)” olduğunu yazdı.
Verhoeven, bir yazarın korkuları, paranoid hayalleri ve olası tatminleri hakkında karmaşık, esprili bir gerilim yarattı ... Yönetmen dikkatle, bir kadın cadıysa ve başka bir zaman da yazarsa, merak ettiğiniz bir orta çizgiyi dikkatli bir şekilde yönlendiriyor. sadece morbid bir Katolik yetiştirme ve kaçak bir hayal gücünün kurbanı. Genellikle bu yaklaşımı benimseyen filmler (Jack Clayton'ın hassas bir şekilde dengelenmiş belirsizlik şaheseri, The Innocents gibi) Amerikan kitlesinin beklentilerinin ticari olarak başarılı olması için çok sinir bozucu. Yine de Dördüncü Adam, geçen sene birkaç kârlı yabancı filmden biri olmak için bu engelden kopmuş gibi görünüyor. Verhoeven, yazarın şüphe duymasını, sadece önseziler olabilecek hayallerinin ve fantezilerinin, diğer karakterlerin 'gerçekliğinden' daha güçlü olan görsel ve psikolojik bir güce sahip olmasını çok eğlenceli hale getirir. Tesadüf ve rastlantısal olaylar, insanın paranoyasını pekiştirir, ve hadım etme vizyonları, eşlerini öldüren örümcekler ve yaşayan haçların bir nebze temelleri varmış gibi görünür ... Sonunda, filmin görüntüleri bir patlayıcıyla sonuçlanır ve sonuçta hala sonuçsuz bir sonuç verir. . Verhoeven'in en sevdiği görüntü yönetmeni Jan de Bont'a teşekkürler, The Fourth Man'ın karanlık ve pürüzsüz görünüşü Krabbé'nin performansları (esasen affetmez bir rolde mükemmel olan), Soutendijk (wittily esrarengiz ve yırtıcı) ve Hoffman (başarısı) başarısı açısından son derece önemlidir. .. beklenmeyen bir kişilik kuvveti). Loek Dikker'in müziği, Krabbé'nin halüsinasyonlarının uğursuz-komik tonunu çabucak kurar ve Ine Schenkkan'ın keskin düzenlemesi, tahmin etmenizi sağlayan bir gerilim yaratır. Amerikan standartlarına göre düşük bütçeli olabilir, ancak Dördüncü Adam bu yıl burada en profesyonel görünümlü filmlerden biridir.
The Philadelphia Inquirer filmi "çok yüklü" olarak nitelendirdi ve "Dördüncü Adam, film noir tarafından işgal edilen genel araziye düştü, ama herhangi bir etikete karşı direniyor ve daha ahlaksız sahnelerinde - tanımlamaları tersine çeviriyor. Her iki şiddette de grafik var." ve cinsiyete ve en önemlisi de şahane olmayanlara ... Verhoeven'in yüzey teması, saplantılı cinsel arzunun bir sonucudur, ancak ana akımın, fanteziyi gerçeklikten ayıran belirsiz çizgiyle ilgisi vardır ... hiçbir şey göründüğü gibi değildir ... Verhoeven filmi filmi izleyiciyi kahraman olarak dengede tutan bir şekilde tasarladı ... Eğer budala gibi bir şey varsa, Verhoeven karakterlerini ele alış biçiminde bulunabilir. ”
Aksine, Philadelphia Daily News, filmin "hiçbir zaman Reve'nin karakteri kadar garip ya da komik değil" yazdığını yazdı. Mor arsa güzel bir şekilde berbat ama filmin kendisi de brazenly lurid olmaktan bir adım ötededir.
DVD Verdict'tan Pinsky, filmin "saçma sapan bir uçtan nesile" dönüştüğünü düşünürken, sembolist ve sürrealist sanatından ödünç alınan görüntülerle doyarken, film izleyiciyi her sahnede kafadan geçirir. " Ancak, “Her şey çok fazla. Ve gerçekten de olması gerekiyordu. Tıpkı tam bir geri çekilme eylem filmi izliyor olmamızın gerekip gerekmediği gibi, Total Recall'ta (Verhoeven tarafından 1990 filmi) belirsiz olduğu gibi, ya da kasıtlı olarak aşırı aksiyon filmi klişeleri gönderen The Fourth Man, her iki düzeyde de görülebilir. Pinsky, "kendi anlatı otoritesini sık sık çürüten psikoseksüel bir gerilimdir. Verhoeven bize, özellikle de Gerard'ın kararsız davranışıyla, çok ciddiye almamamız gereken çok ipucu verir: Herman için çocuksu şehvet, onun çaresizce felaket çabası psişik güçler Christine'i kandırmak ve giderek artan barok halüsinasyonları. Gerard'ın dünyasındaki her şey ironiye batmış durumda. " Bunu yazdıktan sonra, Pinsky, “Verhoeven, filmin bir şaka olduğu ve Christine'in suçluluğunun kasten muğlak olduğunu açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Ciddiye almazsanız, büyük olasılıkla bundan tekme atarsınız. film."
[büyücülük][Haç][Kara film]
4.Övgüler
5.Devam filmleri
[Yükle Daha fazla Içindekiler ]


Telif hakkı @2018 Lxjkh